Logo Bożego Ciała w Poznaniu

Parafia pw. Bożego Ciała w Poznaniu

Słynne Polskie Sanktuarium Eucharystyczne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Najświętszej Trójcy

04.06.2023 r.

  1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz.: 8:00, 10:00 i 18:00.
  2. Suma odpustowa o godz. 10:00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański wraz z biskupami pomocniczymi i nowo wyświęconymi kapłanami. Po sumie około godz. 10:40 wyruszy centralna procesja miasta Poznania. Trasa procesji poprowadzi: ul. Krakowską, ul. Garbary, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Placu Katedralnym Ksiądz Arcybiskup wygłosi słowo Boże. Po błogosławieństwie przedstawi nowo wyświęconych kapłanów.
  3. Uprzejmie informujemy, że w Boże Ciało w naszym kościele nie ma Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30.
  4. W oktawie Bożego Ciała Msze św. wieczorne będą odprawiane o 18:00 łącznie z Nieszporami i procesją. Pierwsze Nieszpory i procesja eucharystyczna już w środę wieczorem przed Bożym Ciałem.
  5. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11:00
  6. Zwracamy się z gorącą prośbą i apelem o udekorowanie okien naszych mieszkań: sztandarami, emblematami eucharystycznymi, obrazami i kwiatami. Prosimy o to szczególnie mieszkańców ul. Karmelickiej i Krakowskiej. Pomóżmy przy strojeniu okien osobom starszym i chorym. Swoją postawą i zaangażowaniem dajmy świadectwo żywej wiary.
  7. Doroczne rekolekcje parafialne przeżywać będziemy od najbliższej soboty wieczora do 15 czerwca. Zakończymy je Mszą św. wieczorną łącznie z procesją do czterech ołtarzy. Rekolekcje i nabożeństwo końcowe poprowadzi Ks. Filipin z Gostynia. Plan rekolekcji jest wyłożony przy ostatnich ławkach pod chórem w specjalnych pojemniczkach plastikowych.
  8. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę w poniedziałek i wtorek na godz. 17:00. Zbiórka przed kościołem od strony probostwa.
  9. Nabożeństwa czerwcowe w czerwcu, każdego dnia po wieczornej Mszy św.
  10. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„Cokolwiek czynicie, czyńcie wszystko ku chwale Bożej” (1 Kor 10,31)