Logo Bożego Ciała w Poznaniu

Parafia pw. Bożego Ciała w Poznaniu

Słynne Polskie Sanktuarium Eucharystyczne

AKTUALNOŚCI

W czwartek 8 czerwca br. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Dla naszego Sanktuarium Eucharystycznego to dzień szczególny. Zapraszamy na sumę odpustową, która odbędzie się o godz. 10:00. Przewodniczyć jej będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wraz z biskupami pomocniczymi i nowo wyświęconymi kapłanami. Po sumie, ok. godz. 10:40, wyruszy z naszego sanktuarium centralna procesja miasta Poznania. Trasa procesji będzie prowadziła ulicami: Krakowska, Garbary, Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu – na Placu Katedralnym – Ksiądz Arcybiskup wygłosi kazanie. Po błogosławieństwie przedstawi nowo wyświęconych kapłanów.

Zapraszamy również do przeżycia w oktawie Bożego Ciała rekolekcji eucharystycznych, które w tym roku poprowadzi w naszym sanktuarium ojciec filipin z Gostynia. Rekolekcje rozpoczną się w sobotę 10 czerwca br. wieczorem i potrwają do 15 czerwca br. Zakończą się Mszą św. wieczorną łącznie z procesją do czterech ołtarzy. Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18:00 wraz z Nieszporami i procesją. Pierwsze Nieszpory i procesja eucharystyczna już w środę wieczorem, przed Bożym Ciałem.

 

W naszej parafii 21.05.2023 r. miała miejsce wielka uroczystość. Do I Komunii Świętej przystąpiło 39 dzieci – 22 dziewczynki i 17 chłopców. Dzieci przystępowały w dwóch grupach – o godz. 11:00 i 12:30. Ich bezpośrednim przygotowaniem zajmowała się s. Jadwiga ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, która zadbała o piękną oprawę zewnętrzną uroczystości ale przede wszystkim o duchowe przeżycie tego najważniejszego momentu – przyjęcie Pana Jezusa do serca z miłością! Dzieciom życzymy by Jezus Eucharystyczny był od tej chwili jak najczęstszym Gościem ich duszy.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Drogim Parafianom oraz Szanownym Gościom życzymy niezachwianej wiary, nadziei i miłości. Niech  Zmartwychwstały Chrystus napełnia mocą wielkanocnego poranka i pokojem!

Proboszcz ks. prałat Henryk Nowak i zespół redakcyjny

 

 

 

 

 

 

 

09.04.2023 r.

Zapraszamy serdecznie na Święte Triduum Paschalne do naszego Sanktuarium Eucharystycznego. Program obrzędów liturgicznych jest następujący:

  1. Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy – ciemnicy i indywidualna adoracja do godz. 20:00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi św.
  2. Wielki Piątek. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 8:00 do 9:00. Droga Krzyżowa połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. aż do rozpoczęcia liturgii Wielkiego Piątku. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii złożenie Pana Jezusa w grobie, śpiew Gorzkich Żali, spowiedź św. i adoracja do godz. 22:00. W piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.
  3. Wielka Sobota: 

a/Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8:00 przez cały dzień. Spowiedź od godz. 8:00 do godz. 9:00 i od 17:00 do 19:30. O godz. 19:30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego;     

b/Święcenie pokarmów wielkanocnych o godz.: 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00 w kościele, połączone z adoracją Pana Jezusa w Grobie Pańskim; 

c/Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczynamy o godz. 20:00. Prosimy zabrać ze sobą do kościoła świece.

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

W niedzielę 12.03.2023 r. gościem naszego sanktuarium był o.Krzysztof Pawłowski, karmelita z Poznania, który podczas kazań przedstawił nam postać i duchowość „małej drogi” św. Teresy z Lisieux. W tym dniu towarzyszyły nam relikwie Małej Teresy, które na zakończenie każdej Mszy św. można było ucałować wzbudzając odpowiednią intencję. Święta ta jest znana z wypraszania wielu łask, o czym sama zapewniała przed swoją śmiercią. Dlatego o. Krzysztof zachęcał parafian Bożego Ciała by prosić św. Teresę o wiele. Po Mszy św. była okazja do zakupu książek o św. Teresie, zwłaszcza jej zapisków pt. „Dzieje duszy”, które uznawane są za perłę literatury chrześcijańskiej.

12.03.2023 r.

Serdecznie witamy na nowej stronie naszej parafii. Zachęcamy do częstych odwiedzin i zapoznawania się na bieżąco z najnowszymi informacjami. Mamy nadzieję, że zarówno treści zawarte na stronie, jak i jej nowa – bardziej intuicyjna i czytelna – szata graficzna przypadną parafianom oraz odwiedzającym stronę gościom do gustu. W tym miejscu będziemy zamieszczać najbardziej aktualne i znaczące wydarzenia, które w przyszłości będą odbywać się w naszym sanktuarium eucharystycznym. Zapraszamy!

Proboszcz ks. prałat Henryk Nowak i zespół redakcyjny 

05.03.2023 r.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„Cokolwiek czynicie, czyńcie wszystko ku chwale Bożej” (1 Kor 10,31)